Dlaczego OC ma różne ceny

Co wpływa na cenę ubezpieczenia auta i po co w ogóle porównuje się oferty?
Na koszt polisy ubezpieczeniowej oddziałuje bardzo sporo składników, takich jak marka pojazdu, pojemność silnika, wiek kierowcy, lokalizacja, gdzie użytkuje się auto. Prócz tego sektor ubezpieczeń znajduje się w nieustającym ruchu, co powoduje, iż stawki często się zmieniają. Jak w takim razie sprawdzić cenę i wybrać konkurencyjną ofertę?

Od czego zależy cena OC lub AC?Ostateczna cena ubezpieczenia samochodu zależy od tego, jaki auto chcesz zabezpieczyć, ile masz lat, czy miałeś w zeszłych latach szkodę oraz od Twoich oczekiwań wobec oferty. Jeżeli chcesz kupić samo OC, zapłacisz najmniej. Wszak zabezpieczenie obligatoryjne nie zapewni Ci całkowitej asekuracji, nie obejmuje przecież sytuacji, w jakich to Ty, jako sprawca zdarzenia drogowego będziesz chciał zreperować samochód, nie zabezpiecza od ryzyka kradzieży. Stąd też wielu posiadaczy pojazdów decyduje się na pakiet OC i autocasco, który ma prawo indywidualnie dobrać do swoich potrzeb. Sposobności istnieje mnóstwo.

Jakie dane są potrzebne do obliczenia składki OCP?Aby przygotować propozycję, ubezpieczalnie muszą dość porządnie Cię zidentyfikować – Twoją historię ubezpieczeniową oraz potrzeby, o ile kupujesz pakiet OC/AC. Powinno się, wobec tego wpisać dużo informacji do formularza, jaki będzie podstawą do uszykowania indywidualnej oferty.
Pamiętaj, że to co dla Ciebie wydaje się nieistotne, dla towarzystwa stanowi ważne dane. Na ich podstawie przelicza ryzyko ubezpieczeniowe, które poniesie na skutek prawdopodobnej kolizji.  Nawet niewielka zmiana w wprowadzonych informacjach może w dużym stopniu zmienić końcową umowę, gdyż nawet najmniejsze parametry składają się na kalkulowane ryzyko, jakie zakłady ubezpieczeniowe wliczają w swoje koszty. Z tej przyczyny gdy nie masz pewności, co wpisać w formularz, nie strzelaj odpowiedzi, ale sprawdź ją, a w momencie wątpliwości skonsultuj z doradcą. Pamiętaj, iż tylko podanie rzetelnych danych pozwoli towarzystwu na przygotowanie rzetelnej oferty.
Samodzielne uzupełnienie rubryk zajmie raptem parę minut! Wbrew pozorom to nadzwyczaj proste. uprość sobie problem i przyszykuj właściwe parametry od razu -numer rejestracyjny, datę końca polisy ubezpieczeniowej, numer VIN – to te najistotniejsze. Zastanów się ponadto, które dodatkowe ubezpieczenie byłoby Ci odpowiednie. Jeśli przechowujesz pojazd pod domem w niebezpiecznej dzielnicy, może przydałoby Ci się ubezpieczenie od kradzieży pojazdu. Gdy często jeździsz po kraju – być może truck assistance z możliwością holowania?

Po co porównywać propozycje i jak wybrać tę najlepszą?W zależności od ubezpieczyciela opłaty mogą być różne. Jeśli gubisz się wśród wiadomości, od czego zależy wartość ubezpieczenia auta, skorzystaj z naszej porównywarki, ażeby zidentyfikować jak najwięcej ofert w krótkim okresie. To znakomity sposób, by w mgnieniu oka skontrolować propozycje z kilku zakładów. W przeciwnym razie na własną rękę powinieneś zaglądać na strony pojedynczych firm i za każdym razem wypełniać formularz, żeby móc porównać oferty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s